UCZESTNICY

Reprezentantem w Zarządzie ESRF jest dr hab. inż. Anna Wolska z Instytutu Fizyki PAN w Warszawie.
Reprezentantem w Komisji Ekonomiczno-Finansowej jest mgr Anna Reszka z Instytutu Fizyki PAN w Warszawie.

Polscy przedstawiciele mają jedynie głos doradczy tak jak przedstawiciele innych krajów z wkładem 1%.



Nazwa jednostki lub instytucjiAdres jednostkiKoordynator ds. współpracy
Instytut Fizyki PAN w WarszawieInstytut Fizyki PAN
Al. Lotników 32/46
02-668 Warszawa
Dr hab. inż. Anna Wolska
tel.: 22 116 33 48
wolska@ifpan.edu.pl
Wydział Fizyki,
Uniwersytet w Białymstoku
Wydział Fizyki 
Uniwersytet w Białymstoku
ul. Ciołkowskiego 1L
15-245 Białystok
Dr hab. Andrzej Andrejczuk
tel.: 85 738 81 65
a.andrejczuk@uwb.edu.pl
Wydział Fizyki,
Politechnika Warszawska
Wydział Fizyki Politechnika Warszawska
ul. Koszykowa 75 
00-662 Warszawa
Dr hab. inż. Jerzy Antonowicz
tel.: 22 234 58 39
jerzy.antonowicz@pw.edu.pl
Wydział Mechaniczny Technologiczny, 
Politechnika Śląska w Gliwicach
Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechnika Śląska
ul. Konarskiego 18A
44-100 Gliwice
Dr hab. inż. Rafał Babilas
tel.: 32 237 20 21
rafal.babilas@polsl.pl
Instytut Optoelektroniki WAT w WarszawieInstytut Optoelektroniki Wojskowa Akademia Techniczna
ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
00-908 Warszawa
Prof. dr hab. inż. Henryk Fiedorowicz
tel.: 261 83 94 30
hfiedorowicz@wat.edu.pl
Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN w KrakowieInstytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN
ul. W. Reymonta 25
30-059 Kraków
Dr inż. Anna Góral
tel.: 12 295 28 68
a.goral@imim.pl
Instytut Fizyki,
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Instytut Fizyki  Uniwersytet Śląski
ul. Uniwersytecka 4
40-007 Katowice
Dr inż. Karolina Jurkiewicz
tel.: 32 349 76 24
karolina.jurkiewicz@us.edu.pl
Instytut Chemii Fizycznej PAN w WarszawieInstytut Chemii Fizycznej PAN 
ul. Kasprzaka 44/52
01-224 Warszawa
Dr hab. Zbigniew Kaszkur
tel.: 22 343 32 84
zkaszkur@ichf.edu.pl
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, 
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademia Górniczo-Hutnicza  
Al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Dr hab. inż. Wojciech Tabiś
tel.: 12 617 57 34
wtabis@agh.edu.pl
Wydział Chemii,
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Chemii  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
ul. Umultowska 89b
61-614 Poznań
Prof. dr hab. Andrzej Katrusiak
tel.: 61 829 15 90
katran@amu.edu.pl
Wydział Fizyki,
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Fizyki  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
ul. Umultowska 85 
61-614 Poznań
Prof. dr hab. Maciej Kozak
tel.: 61 829 52 66
mkozak@amu.edu.pl
Instytut Fizyki Jądrowej PAN w KrakowieInstytut Fizyki Jądrowej PAN ul. Radzikowskiego 152
31-342 Kraków
Prof. dr hab. Wojciech Kwiatek
tel.: 12 662 82 35
Wojciech.Kwiatek@ifj.edu.pl
Wydział Chemii,
Uniwersytet Warszawski
Wydział Chemii  Uniwersytet Warszawski
ul. Pasteura 1
02-093 Warszawa
Dr hab. Maciej Mazur
tel.: 22 822 02 11 wew. 361
mmazur@chem.uw.edu.pl
Instytut Fizyki,
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Instytut Fizyki Uniwersytet Jana Kochanowskiego
ul. Świętokrzyska 15 
25-406 Kielce
Prof. dr hab. Marek Pajek
tel.: 41 349 64 76
m.pajek@ujk.edu.pl
Instytut Fizyki Doświadczalnej,
Wydział Fizyki, 
Uniwersytet Warszawski
Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytet Warszawski
ul. Pasteura 5
02-093 Warszawa
Prof. dr hab. Radosław Przeniosło
tel.: 22 55 32 798
Radek.Przenioslo@fuw.edu.pl
Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w WarszawieInstytut Chemii i Techniki Jądrowej
ul. Dorodna 16
03-195 Warszawa
Dr Wojciech Starosta
tel.: 22 504 12 30
w.starosta@ichtj.waw.pl
Instytut Wysokich Ciśnień PAN „UNIPRESS” w WarszawieInstytut Wysokich Ciśnień PAN „UNIPRESS”
ul. Sokołowska 29/37
01-142 Warszawa
Dr Svetlana Stelmakh
tel.: 22 876 03 53
svrit@unipress.waw.pl
Instytut Paleobiologii PAN w WarszawieInstytut Paleobiologii PAN 
ul. Twarda 51/55
00-818 Warszawa
Prof. dr hab. Jarosław Stolarski
tel.: 22 69 78 879
stolacy@twarda.pan.pl
Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Politechnika GdańskaWydział Fizyki Technicznej i  Matematyki Stosowanej  Politechnika Gdańska
ul. Narutowicza 11/12
80-952 Gdańsk
Dr hab. inż. Agnieszka Witkowska
tel.: 58 348 66 08
agnieszka.witkowska@pg.edu.pl
Wydział Chemiczny, Politechnika WarszawskaWydział Chemiczny Politechnika Warszawska
ul. Noakowskiego 3
00-664 Warszawa
Prof. dr hab. inż. Janusz Zachara
tel.:  22 628 15 32
janzac@ch.pw.edu.pl